Karavan ile ruhunuzu dinlendiren ve doğayla iç içe kendinizi özgür hissettiren karavan tatili yapmak ister misiniz?

Doğayla iç içe bireye özgürlük veren karavan tatili yapmak son yılların en büyük gözdesi haline gelmiştir. Ruhunuzu dinlendiren ve doğayla iç içe kendinizi özgür hissettiren karavan tatili yapmak ister misiniz? Özellikle aylardan yılbaşının simgesi Aralık ise karavan ile kış seyahati yapmaya hazır olun! İşlevsel, konforlu ve rahat yapısıyla ön plana çıkan karavan modelleri ile unutulmaz anılar biriktirin. Her mevsim şartlarında kullanıcılarına konforlu bir deneyim sunan karavan, kış seyahati sevenler için kusursuz bir karavan tatili sunmaktadır. Çekme karavan ile unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşamak için altın öneriler tam size göre!

Kışın Karavanla Seyahat Etmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Karavan; özgürlüğün, doğayla iç içe olmanın, bir yerlere yetişme telaşı yaşamamanın, az stresli çok huzurlu olmanın simgesidir. Hele ki bu karavan tüm mevsim şartlarında kullanıcılarına konforlu bir deneyim sunarak her daim onların yanında olan karavan ise konfor ve keyifli karavan tatili yapmanın aksi düşünülmez. Peki, özgür ruhlu kullanıcılar çekme karavan ile kış seyahatine çıkmadan önce hangi püf noktalara dikkat etmelidir? Çekme karavan ile kışın seyahat edeceklere altın değerinde öneriler;

  • Kendinize Uygun Olan Çekme Karavanı Seçin: Gideceğiniz rotaya göre karavan modellerinden en uygun olanını seçmeniz gerekir. Yolculuğunuzu kaç kişi yapacağınız, ne kadar mesafe kat edeceğiniz, gideceğiniz mesafede sizi yarı yolda bırakmayacak modellerden birini seçerek karavan ile kış seyahatine çıkmalısınız.
  • Kış Seyahati Rotanızı Belirleyin: Kış kimine göre dondurucu soğuğu temsil ederken kimine göre huzuru temsil eder. Kış mevsiminde seyahat planı oluşturmadan önce mutlaka kışın seyahat edilecek yerler hakkında bilgi toplayın. Hangi konumun size daha uygun olduğunu iyice araştırın. Gideceğiniz her konumun kış şartlarını aynı geçirmediğini unutmayın. Her bölgenin kış mevsimini farklı boyutlarda geçirdiğini bilerek hareket edin. Evet, kış her yerde soğuktur dediğinizi duyar gibiyim. Ancak karavan ile kış seyahatinizi Abant Gölü çevresindeki kamp alanında geçirmenizle Ege koylarından birinde geçirmeniz aynı şartları yaratmaz. Bu yüzden konum oldukça önemlidir. Çünkü belirlediğiniz konum doğrultusunda ihtiyaçlarınızda şekillenecektir.
  • Gerekli Ekipmanları Tedarik Edin: Karavanda ve yolculuk anında gereksinim duyacağınız ekipmanların listesini oluşturun. Kişi sayınıza göre yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı tedarik edin. Konaklama ihtiyacınızın karavan ile karşılanacağından emin olun. Karşılaşabileceğiniz acil durumlara karşı önlem olarak her zaman tedarikli olmaya çalışın. Soğuktan korunmak için mont, battaniye, elektrikli ısıtıcı vb. gereçleri tedarik ettiğinizden emin olun. Soğuk günlerde içinizi ısıtacak dumanı üstünde tüten çay veya kahve yapabilmek için su ısıtıcısı, kış mevsim şartlarında oluşabilecek kardan dolayı yolda kalma, çamura saplanma vb. olumsuz durumlara karşı kürek, zincir vb. ekipmanları aldığınızdan emin olun. Uzatma kablosu, aydınlatma ve temizlik ürünlerini tedarik ederek keyifli karavan tatili yapabilirsiniz.
  • Güvenlik Önlemleri Alın: Çekme karavan ile kış mevsiminde karavan tatili yapmadan önce gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan emin olun. Yolda karşılaşabileceğiniz kaza veya kamp alanında yaralanma gibi durumlara karşı ilk yardım çantası tedarik edin. Gideceğiniz rotayı belirledikten sonra rota üzerinde kış mevsiminde tehlikeli olabilecek güzergahları belirleyin. Her ihtimale karşın hastalanma, kaza vb. oluşabilecek risklere karşı hastane güzergahlarını öğrenin.
  • Keyifli Anlarınızı Ölümsüzleştirin: Kış mevsiminde karavan tatili yaparken keyifli anlarınızı ölümsüzleştirmek paha biçilemez. Abant Gölü civarında karavan ile kamp tatili yaptığınızı hayal edin. Kartpostallara basılan, eşsiz güzelliğiyle herkesin ziyaret etmek istediği Abant Gölü önünde beyaz örtü eşliğinde fotoğraf çekilmek için gerekli fotoğraf makinesi, kamera, cep telefonu vb. cihazlarınızı getirmeyi unutmayın. Bu cihazlarınızın şarj aletleri, kabloları, lensleri vb. getirmeyi de ihmal etmeyin. Kışın karavan kamp alanları içerisinde dilediğiniz yerde keyifli anların tadını ölümsüzleştirerek çıkarın.
  • Kış Mevsimine Uygun Kıyafetler Alın: Karavan tatiline çıkmadan önce valizler dolusu hazırlık yapmanıza gerek yok. Karavan tatiline çıkmadan önce valizler dolusu yük taşımak yerine sadece gereksinim duyduğunuz eşyalarınızı yanınızda götürmelisiniz. Kış seyahati için sadece ihtiyaç duyduğunuz mont, şapka, eldiven, kalın kıyafetler vb. yanınıza alın. Karavan, her türlü mevsim şartlarında kullanıcılarına kaliteli bir deneyim yaşama imkanı sunar. Ancak kamp alanı ve çevresinde keşfedeceğiniz yerlerde kış şartlarına uygun kıyafetler ile hareket etmelisiniz. Aksi halde karavan tatilinde hastalanıp erkenden eve dönmek istemezsiniz.

Karavan Tatili Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Karavanda bulunan eşyalarınızı seyahate çıkmadan önce gözden geçirmeniz gerekir. İhtiyaç duyacağınız veya fazladan yanınıza alacağınız eşyalar hakkında bir düzenleme yapın. Mutlaka yanınızda bulunması gereken alet çantası, uzatma kablosu, fener, ilk yardım çantası vb. gereçleri temin ettiğinizden emin olun. Kışın pek karşılaşılmasa da sinek, böcek vb. karşı spreyleri yanınıza mutlaka alın. Güvenli sürüş kurallarına uyarak yolculuğa çıkılmalıdır. Trafik kurallarına uyarak yolculuk yapılmalıdır. Gidilecek konum eğer çok uzun ve zorluysa mutlaka ikinci bir şoför de olmalıdır. Kamp yapacağınız yerin coğrafi özellikleri önceden bilinerek yolculuk anında herhangi bir sürprizle karşılaşılmamalıdır.

Karavan ile yolculuğa çıkarken karavanı kilitlemek ve eşyaları sabitlemek gerekir. Karavanın hareket halindeyken etrafa eşyaların savrulmaması için dolap, buzdolabı vb. kilitlemek oldukça iyi bir önlemdir. Yolculuk anında yaşanabilecek en ufak sarsıntı anında kırılabilecek veya kapakları açılabilecek eşya bırakmadığınızdan emin olarak ilerlemek gerekir.

Sizlerde çekme karavan satın alıp, keyifli bir kış tatili geçirmek ve anılar biriktirmek için Turkaravan ekibi ile iletişim kurabilirsiniz.